7.4.2017

Stínící technika nejsou jen žaluzie a rolety. Vybrat si můžete celou škálu stínící techniky.

 

Stínící technika pro zimní zahrady, terasy a pergoly

Svou zimní zahradu, terasu či pergolu můžete zastínit například předokenními roletami, ale také markýzami či střešními markýzami. Nesmí chybět zabudovaný elektrický pohon, ovládání na dálku a pomocí centrálních řídících systémů. K zastínění zimní zahrady lze využívat specifické stínící prvky.

Zastínění zimní zahrady

Často je potřeba zastínit střechu zimní zahrady a zasklené pergoly. K tomu poslouží střešní markýzy. Střechou prochází velké množství sluneční energie do zimní zahrady a je potřeba ji především v létě zmírňovat. Dokonale propracované střešní markýzy můžete umístit na střechu nebo zavěsit zevnitř pod střechu.

Venkovní stínící prvky

Zimní zahrady můžeme opatřit moderní markýzou, která je opatřena LED podsvícením. Tyto markýzy se hodí také na zastínění teras a pergol. Stínící technika v zimní zahradě pomáhá regulovat teplotu, poskytne ochranu celému domu. Markýzy zabrání, aby se sklo ohřívalo maximálně. Lze používat také slunolamy či baldachýn. V kombinaci s klimatizací můžete uspořit také náklady na energie.

Stínící prvky do interiéru zimní zahrady

V interiéru zimní zahrady je možné použít také stínící techniku v podobě žaluzií a rolet. Výhodou žaluzií je možnost regulace světla. Vnitřní stínící prvky jsou nejlevnějším řešením, jak zabránit rozehřátí interiéru zimní zahrady. Rolety nabízí širokou škálu barev a modelů. Zimní zahrada nám poskytuje možnost trávit v ní čas v létě i v zimě. Je proto důležité o ni správně pečovat. Nezbytná je správná konstrukce a použití izolační dvojskel či trojskel, které v ní zajistí teplo i v zimních měsících.