5.4.2017

Zimní zahradu si pořizujeme, abychom byli v kontaktu s přírodou, měli k dispozici zeleň i uprostřed šedivé zimy.


Hliníková zimní zahrada

Ke zvětšení obytné plochy je hliníková zimní zahrada ideálním řešením. Můžete tak najít další z řady způsobů, jak trávit svůj volný čas s rodinou. Vyšší pořizovací cenu vám naprosto vynahradí dokonalý výhled na zapadající či vycházející slunce.


Investice do zimní zahrady

Investice do posuvné zimní zahrady by se nám měla rozhodně vyplatit, proto počítejte s vytápěním v chladnějších dnech i s klimatizací pro teplé letní dny. Správně vytvořený projekt a návrh zahrady vám ušetří nemalé peníze.


Plastová konstrukce

Důležité je také, jakou konstrukci bude vaše zimní zahrada mít. Použitím plastových profilů se snižují nároky na údržbu zahrady. Jsou velmi lehké a také mají dobré izolační vlastnosti. Pro větší konstrukce zahrad je potřeba, aby byly profily dostatečně zesíleny pomocí prvků z pozinkované oceli. Je třeba dát pozor na tepelnou roztažnost PVC.


Hliníková konstrukce

Hliníková konstrukce je bezpochyby nejlepším materiálem. Profily mají skvělé vlastnosti a dlouhou životnost. U hliníku nemusíte řešit roztažnost nebo složitou údržbu. Hliníkové zahrady mohou být samonosné nebo jako součást domu. Hliníkové konstrukci nevadí vlhko, v případě potřeby ji stačí pouze umýt. Odolnost vůči vlhku uvítáte u zimních zahrad určených na pěstování rostlin. Hliníková konstrukce nemusí být nijak hrubá a přesto unese váhu skla. Jako krytina se hodí polykarbonát, který propustí dostatek světla a je velmi lehký. Patří mezi nejoblíbenější materiály. Využijte-li sklo, musí být bezpečnostní, opatřené fólií.