4.4.2017

Zdá se vám, že doma jeden o druhého zakopáváte a nemáte ani minutku klidu? Nechte si na verandě vybudovat nový pokoj. Není to nic složitého a za příhodných podmínek ani drahého.


Moderní přístavba

A nemusíte mít v tomto případě žádné stavební povolení. Stačí pouhopouhé ohlášení. Řeč je o zimních zahradách. Ty jdou v posledních letech doslova na dračku. Dají se pořídit ze dřeva i hliníků, levnější varianty mohou mít konstrukci i z plastu. Plní rozličné funkce, ale ve většině případů se jedná o relaxační nebo konferenční místnost. A podle toho se také odvíjí zařízení interiéru.


I pro sportování

V případě, že má zimní zahrada s prosklenými dveřmi sloužit pouze k lenošení, není potřeba žádné extra vybavení. V základu stačí pouze kanape nebo lehátko, malý stolek na odkládání nápojů a je v podstatě hotovo. Relaxaci si ale každý představuje po svém, takže zimní zahrady mohou hrát i roli malé tělocvičny. Stačí donést jeden pár činek, karimatku, přistavit rotoped a rázem máme ideální místo pro sportovně založené jedince. Má-li ale tento prostor plnit konferenční funkci, bude se muset sáhnout po reprezentativním nábytku. Buk nebo dub je ideální, ale pokud máte hlouběji do kapsy, bohatě postačí ratan.


Po celý rok

Na rozdíl od cenově dostupnějších pergol se dají zimní zahrady na terase používat celoročně. Při deštivých zimách dokonce není nutné ani mobilní topná jednotka, teplo celému prostoru může dodávat nahřátá zeď domu. V letních měsících se dají zahrady bezproblémově vyvětrat. Některé typy dokonce umožňují i odsunutí části střechy. To je vhodné nejen kvůli přístupu čerstvého vzduchu, ale i pro opalování.


Krytý bazén

Zimní zahrady nemusí plnit pouze funkci zastřešení terasy, ale i bazénu. Zde je nejlepší použít konstrukci z plastu, kterému, na rozdíl od dřeva, voda nevadí. Dal by se využít i hliník, ale na prosté zakrytí bazénové plochy by se jednalo o finančně náročnější řešení.