Prosklená obytná místnost nám přidává další obytný prostor navíc. V létě je potřeba zvolit správné větrání a zastínění.


Jak regulovat teplotu?

Teploty v zimní zahradě můžete regulovat pomocí větrání, klimatizace i stínicích prvků. Výhodou klimatizace je možnost nastavení teploty po celý rok. Počítejte s vyššími výdaji za elektřinu. Větrání okny se jako příliš účinné nejeví a neobejdete se bez sítí proti hmyzu. Vytápění závisí na tom, jak budete zimní zahradu využívat a co v ní budete pěstovat. Můžete využít centrální vytápění domu, podlahové topení, tepelné čerpadlo, atd. Vhodné vytápění si nechte doporučit firmou, která vám zimní zahradu bude realizovat.


Stínicí technika

Chcete své zimní zahradě a prosklené pergole dopřát dostatečné stínění? Můžete si vybrat celou řadu estetických prvků. Vnitřní stínicí technika má mnohem menší účinnost, protože sluneční energie projde také sklem a změní se na tepelnou. Patří mezi levnější stínící prvky. Nejčastěji se používají horizontální nebo vertikální žaluzie.


Venkovní stínící technika

Venkovní stínící prvky mají velkou účinnost, sklo se ohřívá pouze minimálně, v zimní zahradě s posuvnými dveřmi. Používají se například screenové rolety, markýzy, slunolamy a další prvky. Moderní stínicí prvky pro zimní zahrady mohou být s elektropohonem a dálkovým ovládáním.


Proč stínit zimní zahradu?

Každá zimní zahrada podobně jako skleník potřebuje zastínění. Prudké slunce může zastínit spálit rostliny a vytvořit v interiéru nedýchatelné klima. Stínicí technika má nízkou životnost a také počítejte s vyššími pořizovacími náklady. Stíněním zimní zahrady vnesete do zahrady příjemné klima pro rostliny i pro obývání místnosti.