Máte sice vlastní dům, ale nemáte tam koutek sami pro sebe? Pořiďte si další pokoj. Nemusíte se hned chytat za hlavu, nebudou potřeba žádné stavební práce. Stěny totiž nemusí být nutně zděné, může je tvořit sklo.


Nový pokoj

Zimní zahrady jsou dnes módní záležitostí. Jedná se o vkusné a užitné rozšíření domu. Nejde jen o zasklenou terasu, ale o nový plnohodnotný pokoj, který můžete využívat zcela dle svých představ. Málokdo si samozřejmě vytvoří v zimní zahradě dílnu, většina lidí si ji přetaví k relaxačním účelům. Někdo si jako odpočinek představuje hrabání se v záhonech a péči o rostlinstvo, jiní zase dávají přednost prostému polehávání na pohovce a kochání se skleněným výhledem.


Nejprve je nutné dát vše dohromady

Ještě předtím ulehnutím do gauče se ale trochu zapotíte. Zimní zahrady a zasklené pergoly se neprodávají v celku, musí se složit. To si obvykle oddře zákazník. S podrobným manuále to ale není žádná velká divočina. Konstrukce jsou sestaveny tak, aby je dali dohromady i lidé, kteří si s manuální prací příliš netykají. Vždy je tady samozřejmě možnost nechat montáž na prodejci, ale to jsou další peníze fuč. A ty se dají využít někde jinde.


Levné i luxusní

Cena zimní zahrady může být nízká i velmi vysoká. Záleží jak na velikosti prostor, tak i na použitém materiálu. Nejlevnější jsou plastové typy, které jsou vhodné hlavně jako bazénové zastřešení, ale esteticky se nejedná o žádný zázrak. Umělá hmota není zrovna trendy. Varianty ze dřeva a hliníku se už mohou prodražit. Zvláště pokud si chcete dopřávat luxusu v podobě větrání. Zimní zahrady s posuvnými dveřmi a okny nejsou rozhodně levnou záležitostí.


Snižte starosti na minimum

O plastové ani hliníkové konstrukce není potřeba se jakkoliv starat, ovšem se dřevem mohou být potíže. Pokud si přejete mít zimní zahradu k domu z přírodních materiálů, najděte si prověřeného výrobce, který dřevěné dílce dodá již chemicky ošetřené a nalakované.