23.2.2018

Postavím si zimní zahradu. Pokud tohle prohlásíte, rozhodně vám nechybí pořádná porce odvahy. Jenže jedna věc je odvaha, druhá realita. Pokud nejste opravdu zruční kutilové, do podobných operací se nepouštějte. Lepší je si zimní zahradu nechat dodat na klíč.

14.2.2018

Na tuhle otázku chce znát odpověď každý, kdo se chystá stavět zimní zahradu. Pochopitelně potřebuje znát vynaložené náklady. Odpověď ale závisí na více faktorech.

8.2.2018

Rádi byste si pořídili zimní zahradu a pěstovali v ní květiny? Jestliže ano, měli byste v ní vytvořit co nejlepší podmínky. Musíte si zkrátka položit otázku, jaká teplota a vlhkost zde bude, aby výsledky pěstování byly co nejlepší.

15.12.2017

Třešničkou na dortu moderního domu je zimní zahrada. Nejlepší je k takové zimní zahradě přistoupit tím způsobem, že to budete brát jako komplexní úkol. Zimní zahrada se stane jednoduše součástí celé koncepce vašeho domu a bytu. Nepůjde tedy jenom o jakýsi dodatečně dodělávaný přílepek. V takovém případě bude zimní zahrada plnit svůj účel a stane se nedílnou součástí bytu.

8.12.2017

Údržba a péče o zimní zahradu a její prostory.

17.11.2017

Každý by měl dělat to, co umí, co mu jde, co má rád. Souhlasíte s námi? Nejspíš ano. Je chybou pouštět se do věcí, které neumíte, kterým nerozumíte. Totéž platí i pro stavbu zimní zahrady. Možná se podíváte do katalogu zimních zahrad a dospějete k názoru, že jsou finančně dost nákladné a vy byste si je postavili levněji i lépe. Jenže zdání klame...

1.11.2017

Jedna věc je postavit si zimní zahradu, druhá věci ji zasklít. To není nijak snadné. Musíte totiž vybrat kvalitní sklo, které vám zajistí, že zimní zahrada bude plnit svůj účel tak, jak má. Pokud špatně vyberete zasklení, samozřejmě se vám to ve finále nepříjemně vymstí, proto ve vlastním zájmu věnujte zasklení dostatek pozornosti.

zimní zahrada

30.10.2017

Když si budete chtít postavit zimní zahradu, budete zároveň postaveni před otázku, jakou konstrukci pro zimní zahradu vlastně zvolit. Dřevo nebo kov? Je to na vás. Pojďme si proto probrat, jaké výhody či nevýhody vám v oblasti konstrukce nabízejí oba dva tyto materiály. Pro tentokrát zatím probereme dřevo.

27.10.2017

Spousta lidí zatouží po příjemném posezení u domu, které by se dalo využít nejenom v teplých letních dnech, ale vlastně po celý rok. Proto se vyplatí investovat do stavby zimní zahrady. Vytváříte si tak prostor, který je sice oddělený od domu, ale zároveň se stává jeho součástí. Je potom na vás, jakým způsobem ho využijete. Při tvorbě samotné zimní zahrady je ve hře velká spousta různých faktorů.

26.10.2017

Stále žádanějším prostorem, který dokáže významně rozšířit prostor vašeho domu, jsou zimní zahrady. Můžete tak příjemnou formou rozšířit počet místností. Pojem zimní zahrada si většina lidí spojuje s proskleným místem, kde je spousta květin. Nemusí tomu tak být ale vždy. Zimní zahrada může sloužit velice různým účelům.

25.10.2017

Každý, kdo chce postavit zahradu, musí současně s tím řešit, jak zahradu zastínit. Protože střecha samozřejmě bude prosklená. To je fajn z pohledu, že sem pronikne maximální množství sluníčka a světla i ve dnech, kdy je zamračeno, ale zároveň také se může prostor silně přehřívat, což je velká nevýhoda. Stínění v tomto směru pomůže.

24.10.2017

Přemýšlíte o zimní zahradě? Můžete si ji nakonfigurovat podle svých vlastních představ. Záleží jenom na vás. Nemusíte se řídit jenom nabídkou katalogů, klidně sáhněte po odvážnějších řešeních přímo na míru. Je to jenom a jenom na vás. Mnohde totiž nestačí standardní katalogová nabídka, je třeba sofistikovanějších řešení.

zimní zahrada

23.10.2017

Zimní zahrada může být oázou klidu. Nemůžete najít v domě místo, kde byste si udělali pohodu? Potom je řešením vybudovat si zimní zahradu. Tam může vzniknout pěkná místnost, kde najdete pohodu a klid a odpočinete si od všedních starostí. To je vždy velmi důležité.

20.10.2017

Plní spoustu různých funkcí, to je zimní zahrada. Důležité ale je, jakým způsobem ji navrhnete. Jakou bude mít konstrukci a orientaci. Na těchto dvou faktorech hodně závisí, zda stavba splní či nesplní vaše očekávání, která do ní vkládáte. Proto věnujte správnému umístění i podobě zahrady dostatek pozornosti.

19.10.2017

Na začátku je obvykle myšlenka, nápad, že si postavíte zimní zahradu. Jak ale zařídit, abyste se od skvělého nápadu posunuli až k jeho realizaci? Cesta to není jednoduchá, ale může se podařit. Měli byste ale k celé věci přistoupit rozumně a s velkým rozmyslem. Především jde o to, abyste si nejprve pořádně promysleli, co chcete.

zimní zahrada

18.10.2017

Úvodní otázka má hned několik odpovědí, které zachycují důvody, proč by u vašeho rodinného zimní zahrada rozhodně měla stát. Především získáte prostor navíc, kde můžete trávit svůj volný čas, a to i ve dnech, kdy bude ošklivo, zataženo, déšť, zima.

17.10.2017

17.10.2017

Když si stavíte zimní zahradu, jistě chcete, aby měla co nejdelší životnost. Určitě byste nebyli rádi, kdybyste zahradu museli po dvou či třech letech předělávat, kdyby vám za tak krátký čas dosloužila. Proto je velice důležité nastavit si hned na počátku, tedy během stavby to správné klima, které bude v zimní zahradě panovat. Pomůže vám prodloužit životnost této stavby.

zimní zahrada

16.10.2017

Zimní zahrady mohou mít spoustu různého využití. Nejčastěji se stávají prostorem vhodným k odpočinku. Nemusí to být ale pravidlem. Stejně dobře mohou posloužit i k práci. Dobře se hodí i jako pěkná a útulná pracovna, kterou lze velice snadno, rychle a efektivně přizpůsobit potřebám svého obyvatele.

13.10.2017

Chystáte-li stavbu zimní zahrady, zkuste si pár takových zimních zahrad projít, abyste se mohli přesvědčit, jak fungují, jak vypadají, jaké je v nich klima. Tyto poznatky se pro vás stanou inspirací ve vaší stavbě. Ono totiž něco jiného je projít si plánky, návrhy, projektovou dokumentaci a něco jiného vidět všechno na vlastní oči.

12.10.2017

Mít vytápěnou zimní zahradu se hodí zejména v zimě. V sychravých dnech je totiž velmi často místností, kde je nejvíce světla. Jak známo, sluneční svit člověk k životu nutně potřebuje. Právě sluníčko totiž pomáhá vytvářet v pokožce vitamín D. Zároveň světlo silně podporuje naši psychiku, což je velice důležité.

11.10.2017

Nejde o žádnou levnou záležitost, to vám poví každý, kdo staví nebo v minulosti stavěl zimní zahradu, ať už na klíč nebo svépomocí. Proto byste měli této investici věnovat pozornost. Neriskujte, že špatně zvolíte podobu projektu a celé zahrady. Když krátce po jejím uvedení do provozu zjistíte, že nesplňuje vaše představy, znamená to jediné: vyhozené peníze.

zimní zahrada

10.10.2017

Při pořizování zimní zahrady je třeba věnovat pozornost různým aspektům této stavby. Souběžně se stavbou zimní zahrady je například důležité řešit také větrání prostoru objektu zahrady. Určitě nechcete dopustit, aby se v zahradě začalo dařit plísním byla zde nadměrná vlhkost vzduchu.

zimní zahrada

8.10.2017

Chci zimní zahradu, ale s minimem papírování. Také máte takové přání? Není divu. Nikdo si nepřeje trávit spoustu času vyplňováním spousty lejster, složitě jednat se stavebním úřadem a čekat na stavební povolení. Jak to zařídit, abyste si dokázali zimní zahradu pořídit s co nejmenší vynaloženou energií? A potřebujete na ni vůbec stavební povolení?

zimní zahrada

7.10.2017

Pro ty, kdo se rozhodují o tom, zda si pořídit zimní zahradu a jakou, je velmi důležité poradenství. Rozhodně není od věci si předem zjistit dostatek informací, než se do čehokoli pustíte. Ono prohlížení obrázků, hodnocení různých typů zahrad, zkoumání toho, co je či není technicky možné, není v žádném případě ztrátou času, právě naopak.

6.10.2017

Rádi byste si vybudovali zimní zahradu a máte pocit, že na to nějak není prostor? To je chyba. Zimní zahrady mohou míz zcela různou podobu. Dají se stavět doslova jako skládačka. Jednotlivé díly si vyberete podle toho, co vám vyhovuje. Přesto se může někdy stát, že vám standardizované díly nebudou vyhovovat. Co dělat v takovém případě?

5.10.2017

„Chci si vystavět zimní zahradu, a to podle svého vlastního návrhu,“ říkáte si. Když vidíte
dostupné podoby zimních zahrad, tak trochu vás neuspokojují. Nejraději byste si vybudovali
něco svého. Máte něco v hlavě, jenomže jak to takzvaně hodit na papír? Ne vždy se vaše byť
zajímavé představy dají hladce realizovat.

4.10.2017

Všechny prostory, kde je vysoká vlhkost vzduchu, jsou náchylné k plesnivění. Patří mezi ne i zimní zahrada. Pokud si ji u vašeho domu vybudujete, je tedy ve vašem zájmu, pečlivě sledovat, zda vlhkost v zimní zahradě nepřesahuje únosnou míru a neobjevují se plísně. Pokud už k tomu dochází, je třeba si s plísní rázně poradit.

3.10.2017

Přemýšlíte nad tím, proč si pořídit zimní zahradu? Důvodem je spojení pohodlí interiéru s přírodou. Zimní zahrady si stavěli dříve šlechtici pro pěstování pomerančů. Moderní zimní zahrady, které stavíme my, nám mohou sloužit celoročně a ne jen jako oranžerie.

2.10.2017

Spousta lidí si buduje zimní zahrady jako oázu, kde se chce věnovat svému koníčku – zahradničení. Ovšem při volbě květin a rostlin do zimní zahrady je třeba být velice opatrný. Jestliže totiž budete pěstovat květiny v nevhodné stavbě, bude se jim tam dařit špatně. Neporostou. Proto jde vždy o to vybrat vhodnou rostlinu pro vhodný typ zahrady.

29.9.2017

Fascinuje vás krása květin, především těch exotických? Jestliže ano, potom by vám neměla chybět zimní zahrada jako součást vašeho domova. Poskytne vám obrovské potěšení. Důležité ovšem je sladit zimní zahradu a podmínky v ní panující s nejvhodnějšími květinami, kterým bude vyhovovat.

27.9.2017

Zimní zahrady u nás rostou doslova jako houby po dešti. Když se rozhlédnete v našich zahradách, uvidíte, že jich je opravdu spousta. Jejich výhodou je, že umožní posezení v zeleni i tehdy, když je ještě v přírodě opravdu chladno. Potom si můžete pobyt v zimní zahradě opravdu užít. Měli byste se ale dopředu pojistit proti tomu, aby vám odsud neutíkalo teplo.

25.9.2017

V posledních letech stoupá obliba zimních zahrad. Proč si ale stále více lidí tyto zimní zahrady kupuje a instaluje? Důvodů je mnoho. Pokud si koncept své zimní zahrady dobře promyslíte, získáte multifunkční prostor, který vám nabídne spoustu možností využití.

21.9.2017

Zimní zahrady vzbuzují spoustu otázek. Než se pustíte do vlastní stavby, určitě budete chtít znát odpovědi na různé problémy a nejasnosti. Velice vám to pomůže v plánování a vlastní stavbě. Nebudete se tak dopouštět zbytečných chyb. Protože každá chyba znamená zbytečné náklady navíc a také ztrátu času.

20.9.2017

Kdo si myslí, že celá práce spojená s budováním zimní zahrady u domy vzniká položením první konstrukce a její kompletací dohromady, velice se mýlí. Naopak. Zimní zahrada vzniká mnohem dříve, už v našich myslích. Už tehdy, kdy se rodí návrhy, jak by měla vypadat, na ní pracujeme.

19.9.2017

Přemýšlíte o stavbě zimní zahrady a máte řadu možností, kam ji umístit? Pokud máte kolem svého domu dostatek možností, kam může zimní zahrada přijít, je naprosto pochopitelné, že všechny alternativy velice pečlivě zvažujete. Když je to možné, vyplatí se nesahat hned po prvním řešení a vše si rozmyslet.

18.9.2017

Zimní zahrada, toto spojení evokuje chlad. Pravda je ovšem často taková, že zimní zahrada je využitelná po celý rok. Vlastně se dá říci, že je propojením domova s přírodou. Sedíte v zeleni, ale přitom netrpíte sluncem, větrem ani deštěm a v zimě samozřejmě sněhem.

15.9.2017

Když uvažujete o přístavbě zimní zahrady k již hotovému domu, měli byste přemýšlet i o tom, jak bude tato zahrada orientována. Zimní zahrada by rozhodně neměla být pouhým přílepkem domu, umístěná někde, kde nic jiného nepasuje a nehodí se. Naopak.

14.9.2017

Není příliš levná ani jednoduchá, to stoprocentně platí o stavbě zimní zahrady. Proto byste její
výběr neměli podceňovat. Není totiž nic horšího, než okamžik, když zjistíte, že vámi
vybudovaná stavba neplní svůj účel a dokonce jsou s ní problémy. V takovou chvíli nadáváte
sami sobě – váš projekt za drahé peníze vychází naprázdno.

13.9.2017

Zimní zahrada je skutečně velice široký pojem. Může zahrnovat nejrůznější tvary. Různé
konstrukční detaily mohou zimní zahradu zcela proměnit. Díky tomu vzniká doslova
nepřeberné množství variant. Uspokojen může být každý, i ten, kdo má velice náročné
požadavky.

12.9.2017

Zimní zahrada může být klidně celoročně obývanou oázou klidu a pohody. V takovém
případě si ale žádá také adekvátní výbavu. Samozřejmě pokud netvoří vaši zimní zahradu
jenom záhony s bohatou květenou či exotickými rostlinami. I tak se ale do zimní zahrady hodí
posezení.

11.9.2017

Jak odvětrat zimní zahradu? Jistě se shodneme na tom, že bez větrání to u zimní zahrady nepůjde. Pokud byste větrání neřešili, zahrada by se přehřívala. Jak to ale provést, aby větrání zimní zahrady bylo funkční, a přitom co nejjednodušší? Máte v zásadě dvě možnosti: Buď větrat přirozeně, nebo využít ventilaci. Oba způsoby jsou účinné.

8.9.2017

„Chtěl/a bych zimní zahradu,“ vyslovíte přání. Není problém, zimní zahrada se dá snadno pořídit. Záleží na tom, kdy, v jaké fázi ji chcete vybudovat. Úplně nejjednodušší je, když přestavujete, rekonstruujete nebo stavíte nový dům. Potom počítáte se zimní zahradou rovnou v projektu přestavby. Ale i v jiných případech si s touto situací poradíte.

7.9.2017

Jestliže si zimní zahradu neplánujete jako obytný prostor, nemusíte ji během zimy vytápět. Je třeba říci, že i v takovém případě se skleníkový efekt postará o to, aby zde teplotě i v mrazech obvykle neklesla pod 5 °C. Slunce ji pak může vyhřát klidně i na 20 °C. Chcete-li ale, aby zde bylo tepleji, musíte zajistit vytápění.

Když plánujete stavbu zimní zahrady, měli byste se zamyslet také nad tím, jak zimní zahradu větrat. Právě na správné volbě větrání totiž závisí, jaká teplota bude uvnitř zahrady samotné. Zejména během horkých letních dnů se špatné větrání promítne velice negativně. Jak tedy větrat zimní zahrady?

Stavíte-li si zimní zahradu, měli byste uvažovat o tom, jaké v ní bude klima. Závisí to především na tom, k jakému účelu bude sloužit. Jiné klima bude u nevytápěné zimní zahrady, jiné u vytápěné celoročně obývané a úplně odlišné také u zimní zahrady, která poslouží jako skleník pro tropické rostliny. Jak vytvořit ve své zimní zahradě to správné klima?

Chcete mít u svého domu oázu plnou zeleně, kterou bude možné celoročně obývat? Jestliže přikyvujete, pravděpodobně uvažujete o vybudování zimní zahrady. Nesnažte se ale zahradu vybudovat stylem pokus omyl. Je to ztráta času, energie a především černá díra na peníze. Mnohem lepší je koupit si hotovou zimní zahradu.

16.8.2017

Toužíte po zimní zahradě? Pak je důležité vědět, co od ní čekáte. Pokud nemáte jasno, jaký model zvolit, pak se vypravte do největšího Showroomu, který leží asi 2 km od Říčan u Prahy a nabízí neomezené množství zimních zahrad.

8.8.2017

Vlastnosti zimní zahrady nezávisí jenom na samotné konstrukci, ale hlavně na výplni. Její vlastnosti určují, zda-li se bude dát používat zahrada po celý rok nebo pouze v teplejších měsících.

2.8.2017

Dříve byly zimní zahrady symbolem bohatství a úspěchu. Dnes je symbolem relaxu, pohody a klidu.

25.7.2017

Přemýšleli jste někdy nad stavbou zimní zahrady? Máte-li rodinný dům a dostatek financí, pak rozhodně neváhejte.

Chcete si vybudovat altán, terasu nebo zimní zahradu? Nelíbí se vám ani jedna varianta? Zaujmout by vás mohlo mobilní zastřešení terasy, která v sobě spojuje výhody všech typů venkovního posezení.

13.7.2017

Terasu v rodinném i bytovém domě nemusíte využívat jen pár měsíců v roce. Zimní zahrady vám nabídnou obytný prostor, který můžete využívat po celý rok.

6.7.2017


Pořídit si zimní zahradu je vždy velkým krokem. Nový obytný prostor rozhodně není k zahození, zvláště dá-li se dnes pořídit za slušné peníze.

29.6.2017


Bez zahradního nábytku se neobejdeme v žádné zimní zahradě, na terase či u bazénu. Své místo zde mají i servírovací stolečky, zahradní houpačky a nejrůznější taburety.

22.6.2017

Každý z nás touží si v zimě dopřát kousek léta. Máte balkon či stodolu plnou nepotřebných věcí? Proměňte je v útulnou zimní zahradu. Jde o estetický a snadný způsob, jak využívat celoročně terasu, případně zvětšit obytný prostor domu. Zimní zahrada patří mezi technicky náročné stavby.

21.6.2017

Zimní zahrady v posledních letech zažívají velký boom. Díky tomu, že se v současnosti jedná z větší části o prefabrikáty, jejich cena povážlivě klesá. Pořídit si prosklený pokoj tak dnes může mnohem více lidí.

20.6.2017


Bazén i zimní zahrada jsou dnes již nedílnou součástí mnoha rodinných vilek. Oba typy staveb mohou fungovat odděleně, ale i společně.

19.6.2017

Zimní zahrady moderního střihu jsou již celé jedno století velmi ceněným architektonickým prvkem, který nejen rozšiřuje obytné prostory, ale úzce propojuje dům s přírodou.

18.6.2017

Zimní zahrada je architektonickým příspěvkem k domu, který má za úkol nejen rozšiřovat obytný prostor, ale také působit jako estetická složka.

15.6.2017

Příchod chladného podzimního počasí obvykle ohlašuje konec posedávání na terase. Pokud tedy nevlastníte zimní zahradu.

14.6.2017

Řešit nedostatek prostoru v rodinném domě se dá nejen přístavbou, což je drahé a náročné, ale i koupí zimní zahrady.

13.5.2017

Nosnou konstrukci zimních zahrad tvoří tenké hliníkové profily. Takto pojatá konstrukce splní nároky na tepelnou ochranu i životnost konstrukce.

12.6.2017

S konstrukcí zimní zahrady bychom měli počítat již v samotném projektu. Jen tak bude nezbytnou součástí domu. Její obytná plocha by měla být alespoň 15 m2. Měla by být pohodlná na obývání, v zimě by v ní mělo být teplo, v létě chládek. Rostliny můžeme vybírat inspirováni Středomořím.

23.5.2017

Hliníkové konstrukce jsou ideálním řešením pro zimní zahrady, pergoly, terasy i altány. Cena konstrukce je zpravidla stejná, jako konstrukce z KVH hranolů. Povrch hliníku však, na rozdíl od dřeva, není třeba udržovat.

22.5.2017

Nový pokoj nemusí být pouhým snem. V případě, že si koupíte zimní zahradu, se sen může stát realitou.

19.5.2017

Základní vybavení montovaných domů Lounge je na vysoké úrovni. Přesto stojí za to popřemýšlet o tom, jestli není vhodné svůj doplnit o další výbavu. Nejlepší je to udělat hned při objednávce o montáži. Budete mít k dispozici všechno, co potřebujete k životu.

18.5.2017


Propojit zimní zahradu s bazénem je velmi praktické řešení. Pokud vám to prostor dovolí, můžete připojit také krb nebo malou tělocvičnu.

17.5.2017

Příjemné venkovní posezení i v mrazivých měsících vám dokáže zprostředkovat pouze zimní zahrada.

16.5.2017

Odpočinek v zahradě má velký vliv na naši psychiku a zdraví. Zimní zahrada umožní užít si sluneční paprsky po celý rok, bez ohledu na roční období a teploty.

15.5.2017

Výběr nábytku na zahradu může být složitý. Někdo dává přednost dřevu pro jeho přírodní vzhled, další zase preferuje odolnost kovu či plastu. V případě volby ratanu můžete mít obojí.

12.5.2017

Venku je zima, nedá se tam sedět. I tento problém je možné vyřešit pomocí zimní zahrady nebo prosklené terasy. Výstavba zimní zahrady nepatří mezi nejlevnější, nicméně si pak můžete dopřát velký komfort v podobě posezení v teple a přitom na dosah přírody.

11.5.2017

Toužíte po zimní zahradě? Víte, jak má být velká? Jaký je vhodný materiál? Přinášíme vám mnoho důležitých informací, které vám usnadní výběr.

10.5.2017

Zimní zahrada, prostor, kde můžete relaxovat nebo si v něm vytvořit pracovnu.

9.5.2017


Zimní zahrady jsou velice výhodnou koupí. Nejenže nafouknou obytný prostor, ale poskytnou vám i možnost využívat verandu i v měsících, kdy obvykle padá sníh.

5.5.2017

Zimní zahrady jsou proskleným prostorem, který má za úkol nejen rozšířit obytný prostor, ale také dům více propojit s přírodou.

4.5.2017

Prořezáváte na jaře a na podzim stromy a keře? Přináší to mnoho materiálu, který je potřeba zpracovat, ať už na kompost nebo na topení. Poslouží vám drtiče a štěpkovače, které by ve vaší garáži neměly rovněž chybět.

4.5.2017

Exotické palmy jsou otužilé, ale mráz jim vadí. Pokud je máte přes léto v květináči v zahradě, na zimu je můžete přestěhovat do zimní zahrady.

3.5.2017

Chcete proměnit vaši terasu nebo balkon na zimní zahradu, která vám bude dělat radost i v zimním období? Důležitou roli hraje vytápění.

2.5.2017

Dřevo jako stavební materiál bylo v našich končinách donedávna používáno hlavně ke stavbě chat, případně menších konstrukcí jako jsou altány. Díky trendu posledních let se dřevo prosazuje nejen při stavbě tradičních rodinných domů, ale i jiných typů budov.

28.4.2017

Severský či skandinávský styl bydlení je v posledních letech u nás velmi oblíbený. Tento styl můžete přenést také do interiéru zimní zahrady.

27.4.2017

Vybírat rostliny do zimní zahrady je potřeba podle typu zimní zahrady i její orientace vůči světovým stranám.

26.4.2017

Zimní zahrada je řešením, jak si prodloužit v zimě pobyt v přírodě. Zastřešená terasa či zimní zahrada nabízí mnoho možností využití. Jaké prvky v ní nesmí chybět?

24.4.2017

Hledáte možnosti, jak rozšířit obytný prostor vašeho rodinného domku bez toho, aniž byste museli přistoupit k přístavbě?

21.4.2017

Chcete si vybudovat zimní zahradu? Hodí se k novostavbám i starším domům.

20.4.2017

Postavit si na terasu zimní zahradu je skvělý nápad, ale je potřeba uvážit, který typ si pořídit. Existují mezi nimi totiž velké rozdíly.

19.4.2017

O zimní zahradě se tvrdí, že vám sníží až polovinu nákladů na vytápění. Pokud však při její stavbě nedodržíte konstrukční zásady, je vám spíše finanční obtíží.

18.4.2017

Posezení na terase je v létě velmi příjemné. V zimě bychom často také uvítali dát si snídani či skleničku vína na terase. Řešení přinese zastřešení terasy, ze které rázem máte zimní zahradu.

14.4.2017

Přifouknutí svého obydlí nemusíte nutně dosáhnout pouze přístavbou, existují i jednodušší řešení. Třeba v podobě zimních zahrad.

13.4.2017

Přistavovat k domu nový pokoj není příliš ekonomicky výhodné. A to nemluvě o tom, že je potřeba vyřídit si stavební povolení. Novou místnost nemusí tvořit pouze cihly a malta, ale také zimní zahrada.

12.4.2017

Mít v domě vlastní koutek jenom pro sebe nemusí být nic nereálného, mnohdy je ale nezbytné rozšířit prostory. To se dá zařídit přístavbou, ale mnohem elegantnějším řešením jsou zimní zahrady.

11.4.2017

Stavba zimní zahrady je náročná, proto je vhodné přenechat její návrh, výběr materiálu i konstrukční řešení odborníkům.

10.4.2017

Na zahradě si v terase příliš neposedíme. Alternativou jsou zastřešené terasy a zimní zahrady.

7.4.2017

Stínící technika nejsou jen žaluzie a rolety. Vybrat si můžete celou škálu stínící techniky.

6.4.2017

Zimní zahrada je krásné spojení s přírodou.

5.4.2017

Zimní zahradu si pořizujeme, abychom byli v kontaktu s přírodou, měli k dispozici zeleň i uprostřed šedivé zimy.

4.4.2017

Zdá se vám, že doma jeden o druhého zakopáváte a nemáte ani minutku klidu? Nechte si na verandě vybudovat nový pokoj. Není to nic složitého a za příhodných podmínek ani drahého.

3.4.2017

Zimní zahrady mohou být plné zajímavých rostlin a jejich rozmanitých druhů i forem.

 

Prosklená obytná místnost nám přidává další obytný prostor navíc. V létě je potřeba zvolit správné větrání a zastínění.

Chcete si zeleň v zahradě užívat, i když právě prší? V souladu s přírodou může být vaše zimní zahrada.

Máte sice vlastní dům, ale nemáte tam koutek sami pro sebe? Pořiďte si další pokoj. Nemusíte se hned chytat za hlavu, nebudou potřeba žádné stavební práce. Stěny totiž nemusí být nutně zděné, může je tvořit sklo.